Dublin vznikl přibližně v první polovině druhého století před naším letopočtem – tedy alespoň z té doby už se nám o tomto městě dochovaly písemné doklady. Ve dvanáctém století si město přivlastnili Normané a od šestnáctého století zde měli největší vliv Angličané. V sedmnáctém století se Dublin stává velice důležitým přístavem pro celou Británii – z tohoto období také pochází většina architektonických památek. Všechny jsou v gregoriánském stylu, které člověku doslova berou dech.
1. Nejstarší památka Dublinu: Christ Church
Tato památka pochází z jedenáctého století a jedná se o nejstarší kostel na území dnešního Irska.
2. Dublinský hrad
Ten byl postaven Angličany proti Vikingské invazi někdy ve čtrnáctém století. Dnes se dochovaly pouze ruiny, ale i ty stojí za návštěvu.
Kdo ze slavných osobností pochází z Irska?
– James Joyce, G. B. Shaw nebo Oscar Wilde. Tito slavní literáti byli rovněž inspirováni hlavně Dublinem a zdejším životem. Mimochodem, sochy všech těchto pánů najdete v Green Park, parku plného zeleně a skvostných soch.
Dublinským „Václavákem“ je O’connel Street. Jedná se o jednu z nejširších cest v Evropě. Ve městě najdete mnoho mostů a lávek, které stojí za návštěvu.
Městu Dublin se ekonomicky dařilo nejlépe v období přelomu druhého a třetího tisíciletí a bylo považováno za evropského „tygra“, a také za jednu z nejdražších lokalit k životu v celé Evropě.
Pokud ale chcete poznat pravou tvář Dublinu, historii i povahu lidí, kteří zde po generace žijí, vydejte se do nejznámější čtvrti celého Dublinu, a to je Temple Bar. Jedná se hlavně o několik ulic, které jsou plné kaváren, restaurací, hospůdek, ale také galerií, výstavních míst, zvláštních putyk a rádoby uměleckých muzeí či zvláštních domků. Zatímco ve dne zde uvidíte spoustu turistů, ale také bohémy a umělce, v noci zde není problém sehnat lehké dívky či lehké drogy.