Mobilní domy dnes zdaleka nepředstavují nižší třídu bydlení a mohli bychom spíše tvrdit, že je tomu přesně opačně. O co se tato tvrzení mohou opírat?
Jste ve svém – současná krize se projevuje i stále rostoucími cenami nemovitostí, dvoupokojový byt v menším městě tak pořídíte za tržní cenu, která zdaleka neodpovídá té reálné. A pokud dáte přednost celoročně obyvatelné mobilní dřevostavbě Lavaro D1 Top mobilní domy, budete ji mít za nižší cenu, a pokud k tomu přidáte vlastní pozemek, a ten může být třeba i rekreační, bez nutnosti stavebního povolení, jste ve svém a nikdo vás nemůže z vašeho domu vystěhovat, což hrozí u nájemních smluv, tedy pochopitelně s dodržením výpovědní lhůty.
Luxusní bydlení – kdo z vás se stále domnívá, že mobilní celoročně obyvatelné domy jsou jen ústupkem a kompromisem, kdy se budete uvnitř tísnit, tak se běžte někdy do vzorového objektu podívat, ať máte jasnou představu. Mnohdy je interiér natolik atraktivní, že je srovnatelný s přízemními bungalovy, osazenými běžným, standardním bytovým vybavením, které převyšuje bytový standard bytů v původním stavu a někdy i těch rekonstruovaných, které se běžně pronajímají.
Příroda na dosah – koupíte si byt ve městě a máte dobrý pocit z toho, že je to do obchodního centra jen pět minut pěšky. Jenže pak vám někdo legislativně nákupy v těchto prostorách omezí či znepříjemní a tak bude pro vás výhodnější nakupovat zboží přes e-shopy s dovozem přepravní službou. Jenže to samé můžete udělat i v mobilním domě a navíc s přírodou na dosah. Za domem vlastní zahrada, kousek do lesa na procházku, klid a pohoda, žádný smog, čistý vzduch, žádný chaos, minimální automobilový provoz a možná, že i lepší mezilidské vztahy.
Levný provoz – víte, že mnoho mobilních dřevostaveb splňuje kritéria pro přidělení certifikátu nízkoenergetických staveb třídy B? Pro vás to znamená značnou úsporu nákladů na bydlení a navíc možnost být více nezávislými na dodavatelích energie fotovoltaikou, vlastní studnou, vytápěním domu krbovými kamny a vařením na propan-butanu.