Není pochyb o tom, že takřka každý z nás touží po vlastním bydlení. Ovšem získat ho nebývá ani zdaleka jednoduché. V první řadě nemovitosti stojí skutečně velkou částku peněz, kterou má málokdo z nás k dispozici, zvlášť pokud jde o mladé lidi.
V takovýchto případech bývá řešením některý z mnoha druhů hypoték. Na našem trhu jich je však tolik, že je pro laika poměrně velký problém se v nich vyznat. Jedním z nich, který je u nás poměrně nový, avšak získává si stále větší oblibu, je i americká hypotéka bez registru http://www.hypoteka-bez-registru.net/americka_hypoteka/. O co se jedná?
Jde o způsob financování bydlení, kdy není potřeba žádný ručitel. Místo toho je v zástavu dána předmětná nemovitost. Znamená to, že až do úplného splacení celé částky včetně úroků je daný dům, který byl za peníze z hypotéky koupen, majetkem společnosti, která úvěr poskytla. Je samozřejmé, že klient jej může běžně užívat a není prakticky nijak omezován.
Problém nastává v případě, že by jej chtěl prodat. Vzhledem k tomu, že dům legálně není jeho, nemá ani vlastnická práva a tedy ani možnost s ním takto nakládat. Proto je vždy třeba se před koupí rozmyslet, zda zde skutečně chceme dlouhodobě bydlet. Nesmíme totiž zapomínat, že doba splácení hypoték se počítá i na desítky let.
A potíže jsou samozřejmě i v případě, že dlužník řádně nesplácí. V tom případě má totiž firma, která je vlastníkem nemovitosti, právo jej vystěhovat a dům prodat http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/kraj-chce-prodat-pozemky-pro-stavbu-lazni-v-pasohlavkach/1573382 v aukci, samozřejmě za mnohem vyšší částku, než byla ta kupní. Klient tak přijde o své peníze, neboť je obvyklé, že hypotéka nepokryje celou kupní cenu, ale něco musí zaplatit i klient.
Je tedy dobré mít na paměti tato rizika a dobře rozvážit, zda je toto pro nás skutečné to nejlepší a nejvhodnější řešení. Koneckonců, máme mnoho způsobů financování bydlení, a toto je jen jeden z nich.